62 768 72 96 megadach@op.pl
Akcesoria do dachówki i blachodachówki

Folie dachowe

Folie paroizolacyjne stanowią niezbędny element przegrody dachowej nad poddaszem użytkowym. Chronią drewnianą konstrukcję dachu oraz warstwę termoizolacji przed zawilgoceniem od strony wnętrza budynku. Układane pomiędzy warstwą ocieplenia a elementami wykończeniowymi, najczęściej płytami gipsowo-kartonowymi, zatrzymując parę wodną powstającą w budynku.
Najczęściej wykonane są z polietylenu lub polipropylenu jako jedno lub kilkuwarstwowe. Występuje kilka ich rodzajów, w tym : folie polietylenowe niezbrojone, mocniejsze folie zbrojone i folie zbrojone z warstwą aluminium.

– Paroprzepuszczalne membrany dachowe – zyskały popularność w izolacji dachów skośnych nie tylko ze względu na lekkość materiału, łatwość montażu i ekonomiczność technologii, ale przede wszystkim z uwagi na połączenie funkcji wodochronnych – z jednej strony, oraz właściwości dyfuzyjnych – z drugiej strony. Stanowią barierę dla czynników zewnętrznych, zawiewanego deszczu i śniegu, a jednocześnie umożliwiają dyfuzję pary wodnej z wnętrza budynku.

Kalenica

Taśmy kalenicowe zapewniają właściwą wentylację pomiędzy pokryciem dachowym a spodnimi warstwami dachu. Szeroka gama kolorystyczna umożliwia optymalne dopasowanie taśmy do najbardziej popularnych odcieni dachówek dostępnych na rynku. Taśmy kalenicowe stosowane są pod gąsiory, pozwalają one na odprowadzenie pary wodnej przenikającej prze konstrukcyjne warstwy dachu z użytkowego poddasza i jednocześnie zapewniają ochronę przed wnikaniem wody, śniegu i kurzu. Swoje funkcje wentylacyjne i ochronne taśmy kalenicowe spełniają także na narożach dachu.

Wywietrzniki kalenicowe i połaciowe służą do wentylacji kalenicy lub połaci dachowej, umożliwiają montaż w każdych warunkach atmosferycznych, są odporne na promieniowanie UV oraz wysokie i niskie temperatury. Wywietrzniki są tak zbudowane, że nie przedostaje się przez nie woda, kurz i insekty. Szeroka gama wyrobów przeznaczona jest do wielu rodzajów pokryć.

Najczęściej stosowane taśmy kalenicowe do dachówki to taśma kalenicowa Vent-roll, taśma kalenicowa aluminiowa a do blachodachówki  taśma kalenicowa Blach-vent.

Klamry, spinki  i wsporniki

 • Wsporniki łaty kalenicowej pozwalają na łatwe, stabilne i szybkie ustalenie odpowiedniej wysokości oraz wypoziomowanie łaty kalenicowej. Dzięki zastosowaniu wspornika, końcowe mocowanie gąsiora dachowego jest łatwe i pewne.
 • Gąsiory mocowane są na łatach kalenicowych i grzbietowych za pomocą specjalnie wyprofilowanych klamer, odpowiednio dostosowanych do kształtu gąsiora. Zadaniem klamry jest trwałe i pewne mocowanie gąsiora, dlatego do produkcji klamer wykorzystujemy lakierowaną blachę aluminiową, która gwarantuje porównywalną z trwałością pokrycia i jednocześnie zapewnia optymalne dopasowanie do gąsiorów.
 • Stosowanie spinek do mocowania dachówek pozwala na poprawę trwałości dachu oraz zwiększa jego odporność na obciążenie wiatrem i śniegiem.

Komin

– Jednym z trudniejszych elementów przy wykonywaniu połaci dachowej jest prawidłowa obróbka miejsc, w których elementy konstrukcji dachu przecinają jego połać. Są to miejsca szczególnie narażone na powstanie nieszczelności, przez które deszcz czy śnieg może przedostać się pod połać dachu. Jednym z takich miejsc jest miejsce styku dachówki ze ścianą komina. Taśmy kominowe są produktami najwyższej jakości i stosowane są do uszczelniania połączeń dachu z kominem lub ze ścianą.
Najczęściej stosowane taśmy kominowe : taśma WAKAFLEX , taśma kominowa ołowiana, taśma kominowa aluminiowa a także przy wykończeniach do blachodachówki taśma LOODBAND.

 

Kominki wentylacyjne

– do blachodachówki-  przeznaczone do pokryć wykonanych z blachodachówki:
– o modułach: 350mm, 400mm, 450mm i większych (dowolnych)
– uniwersalne do pokryć o dowolnym kształcie i wymiarze przetłoczenia
– dedykowane do pokryć o wysokości fali od 20 do 50mm: (po lewej zwymiarowana wysokość fali blachodachówki
– do dachówki betonowej przeznaczone do pokryć z dachówek betonowych
– do dachówki ceramicznej przeznaczone do pokryć z dachówek ceramicznych
– do istniejących pokryć płaskich:
– przeznaczone do:
– istniejących pokryć bitumicznych z papy
– istniejących pokryć bitumicznych z gontów
– pokryć z blachy płaskiej
– do pokryć z blachy trapezowej (po spełnieniu określonych warunków).
oraz innych pokryć płaskich…
– do pokryć bitumicznych przeznaczone do nieistniejących:
– pokryć bitumicznych z papy
– pokryć bitumicznych z gontów

Komunikacja dachowa

 • Ławy kominiarskie wykonane ze stali lub z aluminium dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej dostosowanej do kolorów pokryć dachowych. Ławy kominiarskie mocowane są na dachu za pomocą systemowych wsporników umożliwiających montaż odpowiedni do zastosowanego pokrycia i kąta nachylenia dachu.
 • Stopnie kominiarskie uzupełniają system ław zapewniający możliwość bezpiecznego i swobodnego poruszania się na dachu. Wykonane są ze stali ocynkowanej i malowane proszkowo gwarantują trwałe, bezpieczne i elastyczne dojście do wybranych elementów dachu. Stopnie mocowane są na dachu za pomocą systemowych wsporników umożliwiających montaż odpowiedni do zastosowanego pokrycia i kąta nachylenia dachu.
 • Łącznik ławy kominiarskiej zaprojektowany jest jako element uniwersalny zarówno do łączenia ław stalowych jak i aluminiowych.
 • Wsporniki dzięki odpowiednim rozwiązaniom konstrukcyjnym mogą być stosowane praktycznie na każdym rodzaju dachu niezależnie od zastosowanego rodzaju pokrycia.
    

Kosze dachowe

Kosz dachowy jest elementem montowanym na połączeniu połaci dachowych. Strefa ta jest zawsze narażona na większe obciążenie wodą lub zalegającym śniegiem i z tego względu kosze wykonane są z materiałów o trwałości porównywalnej z trwałością pokrycia dachu takich jak aluminium czy miedź. Blacha aluminiowa o grubości 0,58 mm pokryta jest farbą poliestrową, lakierowana powłoka zabezpieczona jest dodatkowo folią polietylenową, usuwaną podczas montażu kosza. Szeroka gama kolorystyczna umożliwia optymalne dopasowanie koszy do najbardziej popularnych odcieni dachówek dostępnych na rynku.

Okap dachowy

 • Grzebienie okapowe mocuje się do okapu dachu, by z jednej strony zapewnić swobodny przepływ powietrza od okapu w kierunku kalenicy, z drugiej zaś – zabezpieczyć szczelinę wentylacyjną przed gryzoniami, owadami i ptactwem, zapobiegając mechanicznym uszkodzeniom termoizolacji. Elastyczność i szeroki zakres wysokości zębów grzebienia daje możliwość dopasowania go do różnych profili dachówek.
 • Okapowa kratka wentylacyjna umożliwia swobodny przepływ powietrza.
 • Kratka zabezpieczająca przed ptactwem jest stosowana jako zabezpieczenie okapu, wiatrownicy i wszystkich miejsc gdzie potrzebna jest wentylacja a jednocześnie istnieje zagrożenie przedostania się gryzoni, ptaków oraz dużych owadów pod połać dachu. Różne wysokości kratek umożliwiają dopasowanie do różnych rozmiarów szczelin.
 • Pasy okapowe stosowane są jako zabezpieczenie części okapowej dachu. Dzięki zastosowaniu pasów okapowych woda z pasa przedostaje się prosto do rynny.

Zabezpieczenie przeciwśniegowe

Oferta zabezpieczenia przed osuwającym się śniegiem z dachu obejmuje śniegołapy oraz płotki przeciwśniegowe wraz z systemem zamocowań. Funkcją śniegołapów jest zapobieganie przesuwania się czapy śnieżnej na dachu, zabezpieczając otoczenie budynku przed szkodami wywołanymi przez spadające masy śniegu z dachu.
Śniegołapy przeznaczone są do montażu na dachach spadzistych i montowane są w celu zabezpieczenia rynien oraz otoczenia budynków przed gwałtownie obsuwającym się z dachu śniegiem podczas odwilży. Śniegołapy pozwalają zatrzymać śnieg na dachu, powodują iż nie spada on na rynny oraz na podłoze, zapobiegając tym samym urywaniu lub rozszczelnianiu rynien i poprawiając bezpieczeństwo ewentualnych przechodniów.
Płotek przeciwśniegowy to odpowiednio zaprojektowany element, którego zadaniem jest zatrzymanie osuwających się partii śniegu.
Aby zapewnić właściwe mocowanie płotków lub bali przeciwśniegowychna dachu niezbędne jest właściwe dobranie odpowiednich uchwytów. Mamy uchwyty dostosowane do większości pokryć dachowych zapewniając pewną i trwałą ochronę przed śniegiem.
  

Zadzwoń: 62 768 72 96

Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piatku w godzinach 8:00 – 16:00

Telefon: 62 768 72 96