62 768 72 96 megadach@op.pl
Dachówki Euronit

Dachówka Euronit

 

Dachówki cementowe Euronit pełnią podobne funkcje jak inne ciężkie pokrycia dachowe. Oprócz podstawowych funkcji użytkowych takich jak zapewnienie ochrony i bezpieczeństwa mieszkańców domów oraz odprowadzanie wody i śniegu z powierzchni dachu, muszą one pełnić funkcje estetyczne. Celem ich jest zapewnienie użytkownikowi komfortu, ciepła, bezpieczeństwa. Ich kształt ma ogromny wpływ na estetyczny wygląd całego domu, który dopiero z dachem nabiera charakteru.

Dachówki podstawowe zostały tak zaprojektowane, aby zapewnić maksymalny komfort użytkowania oraz ułatwić montaż na dachu. Ich konstrukcja obejmuje innowacyjne rozwiązania związane z kształtem górnej i dolnej części dachówki:

  • wypukły rąbek wzdłużny i zapory wodne, które umożliwiające szybki odpływ wody z powierzchni dachówki,
  • głęboko wyprofilowane zakładki boczne które stanowią dodatkowe zabezpieczenie przed zarastaniem powierzchni mchem i odkładaniem się na niej osadów,
  • ożebrowanie spodnie – dzięki jego zastosowaniu na stronie zawietrznej dachówki powstaje efekt poduszki powietrznej i zmniejsza się wnikanie śniegu i deszczu,
  • podwójne wzmacniające żebra w części spodniej, które podwyższają stabilność i obciążenie dopuszczalne dachówki,
  • cztery wypustki wspierające – umożliwiają właściwe rozłożenie ciężaru własnego dachówek oraz obciążenia wywołanego przez wiatr i śnieg, zapobiegając równocześnie zawilgoceniu drewnianych łat i ich gniciu.

Profil-S

Dachówka Euronit Profil-S to dachówka cementowa o klasycznym kształcie przypominającym falę. Ten model dachówki charakteryzuje się łagodnym kształtem i jest idealny do stosowania na prostych, dużych połaciach, gdzie można uzyskać niepowtarzalny efekt lekkości połączonej z dynamizmem.
Betonowe dachówki Euronit Pofil-S są wykonane z barwionego w masie wysokiej jakości betonu pokrytego dwoma warstwami akrylowej powłoki HDS. Dzięki tej warstwie dachówki Profil-S posiadają trwałą kolorystykę i gładką powierzchnię i niskiej podatności na zabrudzenia. Średnie zużycie dachówki Euronit tego modelu to 10 szt/m2 dachu.

Cementowa dachówka Euronit Profil S – dostępna jest w kolorach: czerwień klasyczna, ciemnobrązowy, ciemnoszary oraz ciemnoczerwony.

Profil-S Perła

Dachówka Euronit Profil-S produkowana jest również z powłoką o nazwie Perła. Opatentowana przez firmę Euronit powłoka zapewnia wyjątkowe walory użytkowo-estetyczne. Perła sprawia, że dachówki mają wyjątkową gładkość, a ich powierzchnia długo pozostaje czysta i odporna na zabrudzenia. Dzięki błyszczącej powierzchni kolory wydają się bardziej intensywne niż są w rzeczywistości. Nowa powłoka to po prostu gwarancja trwałości i wytrzymałości.

Euronit Profil-S to dachówka cementowa o łagodnym kształcie do stosowania na prostych, dużych połaciach. Klasyczny profil nadaje wrażenie lekkości na obiektach pokrytych tym modelem dachówki cementowej. Średnie zużycie dachówki Euronit tego modelu to 10 szt/m2 dachu, a ciężar pokrycia wynosi około 45 kg/m2.

Cementowa dachówka Euronit Profil- S perła dostępna jest w kolorach: ciemnoszary, ciemnobrązowy, czerwień klasyczna, czarny.

Verona

Dachówka Verona firmy Euronit to nietypowa dachówka o naturalnym pięknie. Kształtem nawiązuje do pokryć stosowanych na południu Europy – Proste połączenie delikatnego łuku i wyraźnego wcięcia nadają połaciom dachowym zaskakujący efekt łagodności i ciepła.

Dachówki Euronit Verona wykonane są z barwionego w masie i doskonale oczyszczonego betonu pokrytego dwoma warstwami akrylowej powłoki HDS. Dzięki temu dachówki Verona są mało podatne na porastanie mchem czy odbarwianie koloru. Średnie zużycie dachówki Euronit tego modelu to 10 szt/m2 dachu.

Dachówka Euronit Verona dostępna jest w kolorach: czerwień klasyczna, ciemnoszary, ciemnoczerwony oraz ciemnoniebieski (kolor specjalny).

Ekstra

Dachówka Euronit Ekstra to tradycyjny model z dwoma symetrycznymi wybrzuszeniami. Stanowi dobre rozwiązanie dla połaci dachowych z niewielkimi powierzchniami ustawionymi pod różnym kątem. Betonowe dachówki Euronit Ekstra to prostota formy i klasyczna, tradycyjna elegancja.

Dachówka Euronit Ekstra dostępna jest w kolorach: czerwień klasyczna, ciemnobrązowy, ciemnoczerwony, ciemnoszary oraz szary (kolor specjalny tylko na zamówienie).

Kapstadt

Płaska dachówka Kapstadt firmy Euronit udanie łączy skromną formę z elegancją, nadając powierzchni dachu rozmachu i nowoczesności. Dachówka Kapstadt posiada zakryty zamek boczny, dzięki czemu zostaje podkreślona czystość wizualna całej powierzchni dachu.

Kapstadt to także trwały kolor i czysty dach. Powierzchnia tego modelu dachówki jest wyjątkowo twarda – technologia jej malowania pozwala wodzie spływać w postaci tzw. “perełek” – krople odpychają od siebie zanieczyszczenia, spływają po nich i częściowo zabierają ze sobą cząsteczki brudu.

Dachówka Euronit Kapstadt dostępna jest w kolorach: czerwień matowa, szary matowy, ciemnoszary matowy oraz czarny Perła.

Zadzwoń: 62 768 72 96

Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piatku w godzinach 8:00 – 16:00

Telefon: 62 768 72 96