62 768 72 96 megadach@op.pl
Stalowe elementy wykończeniowe

Stalowe elementy wykończeniowe

Obróbki blacharskie są najważniejszym elementem wykończeniowym dachów i elewacji zarówno pod względem estetycznym jak i technicznym. Powinny być wykonane z blachy w kolorze blachodachówki lub elewacji.
Z uwagi na bogactwo architektury i różnorodność elewacji obiektów istnieje możliwość wykonania wielu kształtów obróbek do długości 6100 mm, ustalonych wcześniej w naszym biurze. Na życzenie klienta wykonujemy również inne elementy wg indywidualnych potrzeb.

Standardowe elementy wykończeniowe:

WIATROWNICA

Zabezpiecza pokrycie dachowe przed podrywaniem arkuszy blachodachówki spowodowane silnymi wiatrami bocznymi. Stosowana również jako element wykończeniowy bocznych szczytów pokrycia dachowego. Użycie uszczelek klinowych dodatkowo zwiększa szczelność pokrycia. Na życzenie klienta wykonujemy obróbki blacharskie w dowolnych długościach do 6,10 mb według indywidualnych potrzeb klienta. Wyróżniamy wiatrownice do blachodachówki i do blach trapezowych.

WB-140  Wiatrownica do blachodachówki

WY-14 Wiatrownica do blach trapezowych

PAS NADRYNNOWY

Element odprowadzający wodę z połaci dachowej bezpośrednio do systemu rynnowego. Zastosowanie profilowanych uszczelek na pas nadrynnowy zapewnia szczelność połączeń oraz utrudnia podwiewanie sypkiego śniegu.
Na życzenie klienta wykonujemy obróbki blacharskie w dowolnych długościach do 6,10 mb według indywidualnych potrzeb klienta.

RYNNA KOSZOWA

Służy do odprowadzenia wody ze stykających się ze sobą kilku połaci dachowych. Dla zapewnienia szczelności połączenia rynny koszowej z arkuszami blachodachówki należy zastosować uszczelki uniwersalne, trójkątne samoprzylepne.
Na życzenie klienta wykonujemy obróbki blacharskie w dowolnych długościach do 6,10 mb według indywidualnych potrzeb klienta.

GĄSIOR

Element wykończeniowy w miejscu styku połaci dachowych zarówno na kalenicy poziomej jak i skośnej. W celu zapewnienia szczelności połączenia gąsiora z arkuszami blachodachówki należy zastosować uszczelki profilowane pod gąsior lub uszczelki uniwersalne.
Wyróżniamy gąsiory do blachodachówki i do blach trapezowatych.
Standardowa długości gąsiora do blachodachówki to 2 mb, natomiast gąsior do blachy trapezowatej może być wykonany do długości 6,1mb.

PARAPET ZEWNĘTRZNY

Wykonany z blachy stalowej ocynkowanej i zabezpieczonej wieloma warstwami a następnie powlekane poliestrem odpornym na różne warunki atmosferyczne. Przeznaczone do montażu na zewnątrz z oknami PVC i Drewnianymi. Ich zaletą jest estetyka i trwałość za niską cenę. Występują w różnych kolorach i wymiarach.
Na życzenie klienta wykonujemy parapety w dowolnych długościach do 6,10 mb według indywidualnych potrzeb klienta.

Zadzwoń: 62 768 72 96

Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piatku w godzinach 8:00 – 16:00

Telefon: 62 768 72 96