62 768 72 96 megadach@op.pl
Stropy i nadproża

Stropy

Strop należy do bardzo istotnych elementów naszego domu. Jest poziomym elementem konstrukcji oddzielającym poszczególne kondygnacje budynku. Z tego powodu należy odpowiednio dobrać materiały do jego zrobienia oraz poprawnie go zamontować.

STROPY TERIVA

Stropy TERIVA są monolityczno-prefabrykowanymi stropami gęstożebrowymi, belkowo-pustakowymi. Stropy te składają się z kratownicowych belek stropowych, pustaków betonowych oraz betonu układanego na budowie.

Stropy TERIVA przeznaczone są zarówno dla budownictwa mieszkaniowego jak i budownictwa użyteczności publicznej. Wyróżnikiem stropów jest obciążenie charakterystyczne, równomiernie rozłożone ponad ciężar własny konstrukcji, które przyjęto równe 4,0; 6,0 i 8,0 kN/m2.

STROPY POROTHERM

Stropy POROTHERM stanowią uzupełnienie ceramicznych ścian. Belkowo-pustakowy strop z ceramiki poryzowanej charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami użytkowymi i jest najnowocześniejszym rozwiązaniem gęstożebrowego stropu ceramicznego.

Stropy ceramiczne Porotherm składają się z elementów nośnych (belek) oraz wypełniających (pustaków). Oferowany jest w rozstawie osiowym belek 62,5 cm przy trzech wysokościach pustaków 15, 19, 23 cm. Razem z 4 cm warstwą nadbetonu wysokości konstrukcyjne stropu wynoszą odpowiednio 19, 23 i 27 cm.
Dzięki temu, że pustaki wykonane są z ceramiki poryzowanej unikalne cechy tego materiału przekładają się na walory użytkowe stropu. Zalecany szczególne w domach o ścianach nośnych murowanych z ceramiki budowlanej Porotherm.

Nadproża

NADPROŻA BETONOWE TYPU  L

Dodatkowo konstrukcyjnym elementem są także nadproża. Nadproże jest to belka żelbetonowa idealna nad okna, drzwi oraz inne otwory w ścianie. Prefabrykat w kształcie litery L z dolną stopką o długości 12 cm. Produkowany w 10 rodzajach długościowych od 0.90 cm do 3.60 cm (skok co 30 cm).
Ich zadaniem jest przenoszenie ciężaru stropów i ścian wyższych kondygnacji oraz dachu a także obciążeń na nie działających.

Po zamontowaniu w ścianie od razu mają pełną nośność. Dzięki temu nie ma przestojów w pracach związanych z wykonywaniem ścian i stropów.

NADPROŻA WIENERBERGER

1. Nadproże Porotherm szer. 11.5cm, wys. 7.1cm, dł: 75-300 cm…

Ceramiczno – żelbetowa belka nadprożowa Porotherm 11.5.
Nadproże powstaje poprzez nadmurowanie belek nadprożowych cegłami lub pustakami bądź poprzez nadbetonowanie.

2. Nadproże Porotherm szer. 14.5cm, wys. 7.1cm, dł: 75-300 cm…

Ceramiczno – żelbetowa belka nadprożowa Porotherm 14.5.
Nadproże powstaje poprzez nadmurowanie belek nadprożowych cegłami lub pustakami bądź poprzez nadbetonowanie

3. Nadproże Porotherm szer. 7cm, wys. 23,8cm, dł: 75-325 cm…

Ceramiczno – żelbetowa belka nadprożowa Porotherm 23.8. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością, nie wymaga nadmurowywania.

Zadzwoń: 62 768 72 96

Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piatku w godzinach 8:00 – 16:00

Telefon: 62 768 72 96